Sort by
  • All-Time High

    ★★★

  • Scott Pilgrim Takes Off

    ★★

  • BLUE EYE SAMURAI

    ★★

  • I Don't Expect Anyone to Believe Me

    ★★½

  • The Fall of the House of Usher

    ★★

  • Foe

    ★½

  • Poison

    ★½

  • The Rat Catcher

  • The Swan

    ★★

  • No One Will Save You

  • The Creator

    ★★

  • When Evil Lurks

    ★★★

  • Quiz Lady

    ★★½

  • Dumb Money

    ★★★

  • The Killer

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★½

  • The Holdovers

    ★★★

  • Fingernails

    ★★

  • Sympathy for the Devil

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

  • Black Mirror: Mazey Day

  • Black Mirror: Demon 79

  • Black Mirror: Joan Is Awful

  • Black Mirror: Loch Henry

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • Nimona

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • The Lesson

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★½

  • Asteroid City

    ★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★½

  • May December

    ★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • Strange Way of Life

    ★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • BEEF

    ★★★

  • The Pope's Exorcist

  • Skip and Loafer

    ★★½

  • Sisi & I

    ★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★

  • Tetris

    ★½

  • If You Were the Last

    ★★

  • Down Low

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Call Me Chihiro

    ★★★½

  • Afire

    ★½

  • Reality

    ★★★

  • Sharper

    ★★½

  • Passages

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★

  • Rotting in the Sun

    ★★★½

  • Shortcomings

    ★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★½

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★½

  • This Place Rules

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Dylan & Zoey

    ★½

  • Suzume

    ★★½

  • PROMISE

    ½

  • Talk to Me

    ★★★

  • Mondays: See You 'This' Week!

    ★★★

  • A Man

    ★★★½

  • Chainsaw Man

  • In a Land That No Longer Exists

    ★★

  • Entergalactic

    ★★½

  • Amsterdam

  • On Either Sides of the Pond

    ★★★

  • The Tatami Time Machine Blues