Sort by

Thomas has logged 198 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
28
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Angel Face

Angel Face

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Marnie

Marnie

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Nayakan

Nayakan

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Strike

Strike

1925
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Park Row

Park Row

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Karnan

Karnan

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Immortal Story

The Immortal Story

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Immortal Story

The Immortal Story

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
21
One Hour with You

One Hour with You

1932
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
France

France

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Limbo

Limbo

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Strange Cargo

Strange Cargo

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry  
20
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
37 Days

37 Days

2014
×
★½
Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rosa Luxemburg

Rosa Luxemburg

1986
×
★★★★
Edit this entry  
12
In the City of Sylvia

In the City of Sylvia

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Lola Montès

Lola Montès

1955
×
★★★★★
Edit this entry