Sort by
  • Section 1

    ★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

    ★★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • The 9th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★½

  • The Batman

    ★★

  • The Novelist's Film

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • The Wendy Kerby Valentine’s Day Special

    ★★★½

  • Dark Glasses

    ★★★★

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • France

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★

  • The Underground Railroad

    ★★

  • Our Cinema Ninth Annual Oscar Special

    ★★★★

  • SANKARA

  • Karnan

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ½

  • Exterminate All the Brutes

    ½

  • The 8th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Hong Sangsoo - Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

    ★★★½

  • Limbo

    ★★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Fabian: Going to the Dogs

    ★★★★½

  • Introduction

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Gradations I-II

    ★★★★½

  • Mank

    ★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

    ½

  • The Comey Rule

  • Rifkin's Festival

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • Irresistible

    ½

  • The Last Dance

    ★½

  • France Against the Robots

    ★★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½