• Avengers: Endgame

    ★½

  • Super Deluxe

    ★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★½

  • Dumbo

  • Frances Ferguson

    ★★★

  • One Man Dies a Million Times

    ½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Sword of Trust

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Varda by Agnès

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Late Night

    ★★

  • Pete Holmes: Dirty Clean

    ★★

  • Vice

    ½

  • The Mule

    ★★★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

    ★½

  • Creed II

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

    ½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★½

  • High Life

    ★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • Halloween

  • Widows

    ★½

  • Your Face

    ★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★½

  • The Nightingale

    ½

  • Shadow

  • Our Time

    ★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • Monrovia, Indiana

    ★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★½

  • The Nun

    ½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★

  • Non-Fiction

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • A Simple Favor

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Hotel by the River

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • The Grand Bizarre

    ★½

  • The Meg

  • The Equalizer 2

  • How It Ends

  • Cam

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • Skyscraper

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★½

  • The First Purge

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Uncle Drew

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★½

  • One Small Step

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Set It Up

    ★½

  • What Is Democracy?

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom