• Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Single All the Way

    ★★

  • Hawkeye

    ★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Willy's Wonderland

  • Tom & Jerry

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

  • WandaVision

    ★★★

  • Locked Down

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • A Recipe for Seduction

  • The Prom

    ★★★

  • Dear Christmas

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★

  • Upside-Down Magic

  • 30 Rock: A One-Time Special

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Out

    ★★★

  • Scoob!

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • His House

    ★★★

  • Cuties

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★