Sort by

ghofrane🫧 has logged 47 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enemy

Enemy

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I And the Stupid Boy

I And the Stupid Boy

2021
×
Edit this entry  
25
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beauty and the Dogs

Beauty and the Dogs

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mothlight

Mothlight

1963
×
Edit this entry  
21
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
Edit this entry  
21
Come Together

Come Together

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Chromophobia

Chromophobia

2019
×
Edit this entry  
20
Zohra

Zohra

1922
×
Read the review Edit this entry  
17
Limitless

Limitless

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry