Sort by

geoffrey has logged 33 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Come Together

Come Together

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry