Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fast X

Fast X

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Putin Interviews

The Putin Interviews

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Burnt

Burnt

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Drums West

Drums West

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good

Good

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ben

Ben

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cliff Walkers

Cliff Walkers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Snipers

Snipers

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Full River Red

Full River Red

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
O Lucky Man!

O Lucky Man!

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pledge

The Pledge

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Domino

Domino

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shake! Otis at Monterey

Shake! Otis at Monterey

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Absolute Power

Absolute Power

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry