Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Too Much Cendi

Too Much Cendi

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
A City of Children

A City of Children

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Robots

Robots

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Beautiful Girls

Beautiful Girls

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
God's Creatures

God's Creatures

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Kids Aren't Alright

The Kids Aren't Alright

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
The Dilemma

The Dilemma

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kandahar

Kandahar

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Stuck on You

Stuck on You

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Gabbeh

Gabbeh

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Old Boyfriends

Old Boyfriends

1979
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Kids Aren't Alright

The Kids Aren't Alright

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghosted

Ghosted

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
20
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Once

Once

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Keane

Keane

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry