Sort by
  • The Old Guard

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Relic

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Plus One

    ★★★½

  • Critters Attack!

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Bait

    ★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Wild Rose

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★