• The Wild Pear Tree

    ★★★★★

  • Butterflies

    ★★★★

  • Something Useful

    ★★★★

  • Allied

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • The Salesman

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Nausea

    ★★★

  • Ivy

    ★★★★

  • Winter Sleep

    ★★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Watchtower

    ★★★★

  • Inside

    ★★★★

  • Once Upon a Time in Anatolia

    ★★★★★

  • Incendies

    ★★★★★

  • 10 to 11

    ★★★★

  • Three Monkeys

    ★★★★

  • Destiny

    ★★★★

  • Climates

    ★★★

  • The Waiting Room

    ★★★

  • Distant

    ★★★★

  • Ten

    ★★★★

  • 9

    ★★★½

  • The Confession

    ★★★★

  • Fate

    ★★★★

  • Clouds of May

    ★★★★

  • The Third Page

    ★★★★

  • The Wind Will Carry Us

    ★★★★★

  • Run Lola Run

    ★★★

  • The Small Town

    ★★★

  • Innocence

    ★★★★

  • Taste of Cherry

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Through the Olive Trees

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • Close-Up

    ★★★★

  • Where Is My Friend's House?

    ★★★★

  • The Traveler

    ★★★★

  • The Seventh Seal

    ★★★★★