Sort by

georgia04 has logged 34 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Passchendaele

Passchendaele

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La Bamba

La Bamba

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
50/50

50/50

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry