Sort by

George Zverblis has logged 47 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Underworld

Underworld

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★½
Edit this entry  
27
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★½
Edit this entry  
27
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★½
Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★½
Edit this entry  
12
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
4444444444

4444444444

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★
Edit this entry  
07
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Video World

Video World

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Samsara

Samsara

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Baraka

Baraka

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry