Sort by

George Zverblis has logged 568 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Coco

Coco

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Army of One

Army of One

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Rape Zombie: Lust of the Dead

Rape Zombie: Lust of the Dead

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
Edit this entry  
28
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beginning: Making 'Episode I'

The Beginning: Making 'Episode I'

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Very Sunny Christmas

A Very Sunny Christmas

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
½
Edit this entry  
23
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
20
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★½
Edit this entry  
20
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★½
Edit this entry  
19
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Nashville

Nashville

1975
×
★★★½
Edit this entry  
05
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Edit this entry  
04
Napping Princess

Napping Princess

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★½
Edit this entry  
30
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★
Edit this entry  
30
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Edit this entry