George has logged 23 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Globe

The Globe

×
Read the review Edit this entry  
11
300

300

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry