George has logged 258 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Globe

The Globe

×
Read the review Edit this entry  
11
300

300

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry