• Minnal Murali

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Bheemante Vazhi

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Marakkar: Lion of the Arabian Sea

    ★★½

  • Kaaval

    ★½

  • Sing 2

    ★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • Kurup

    ★★½

  • Kanakam Kaamini Kalaham

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Sardar Udham

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Malik

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • America: The Motion Picture

    ★★

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The United Way

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Nayattu

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Joji

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • C U Soon

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Anelka: Misunderstood

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Out

    ★★★½

  • Scoob!

    ★½

  • Extraction

    ★★½

  • Tigertail

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Kaamyaab

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Photograph

    ★½