• Another Round

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Snowden

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Julie & Julia

    ★★★½

  • W.

    ★★★

  • Frost/Nixon

    ★★★★★

  • Clear and Present Danger

    ★★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • In the Line of Fire

    ★★★★

  • Ghostbusters II

    ★★½

  • Rain Man

    ★★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★½

  • A Trip to the Moon

    ★★★★