• V/H/S/94

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Malignant

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Censor

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Relic

    ★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • The Grudge

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Scare Package

    ★½

  • Guns Akimbo

    ½

  • Saint Maud

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★½

  • Haunt

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • 1BR

    ½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • Yesterday

    ★½

  • I See You

    ★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • The Golden Glove

    ★★★

  • Polaroid

  • Look Away

    ★½

  • No Escape Room

  • Hell Fest

    ★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • In Fabric

    ½

  • Halloween

    ★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Destination Wedding

    ★½

  • 14 Cameras

    ½

  • Possum

    ★★★

  • Burning

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★½

  • Ghostland

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ½

  • Death Wish

    ★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

  • Summer of 84

    ★★½

  • Looking Glass

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★

  • Jigsaw

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Ghost Stories

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★½

  • The Ritual

    ★★★