Sort by

George has logged 795 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Team

Green Team

2007
×
★★
Edit this entry  
30
The Landlord

The Landlord

2007
×
Edit this entry  
30
Good Cop, Baby Cop

Good Cop, Baby Cop

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
The Best Families

The Best Families

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Torment

Torment

1994
×
★★★½
Edit this entry  
29
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baby's Day Out

Baby's Day Out

1994
×
★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Edit this entry  
21
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

2021
×
Edit this entry  
15
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Closer

Closer

2004
×
★★
Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Here We Are!

Here We Are!

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Crimson Rivers

The Crimson Rivers

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★
Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry