Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Voyagers

Voyagers

2021
×
★½
Edit this entry  
09
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
F9

F9

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★½
Edit this entry  
24
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Troll

Troll

2022
×
★★
Edit this entry  
29
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Green Butchers

The Green Butchers

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Adam's Apples

Adam's Apples

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
Monster

Monster

2003
×
★★★
Edit this entry  
31
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Edit this entry  
25
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Redeem Team

The Redeem Team

2022
×
Edit this entry  
07
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
04
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
21
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Edit this entry