Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Troll

    ★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • The Redeem Team

  • Werewolf by Night

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Samaritan

    ★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Spiderhead

    ★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Men

    ★★½

  • Bleat

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Unzensiert – Bushido’s Wahrheit

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Harder They Fall

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Voyagers

    ★½

  • Seaspiracy

  • Nobody

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★

  • Capone

    ★★

  • 365 Days

    ½