Sort by

genevieve🍂🍯 has logged 44 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ascension

Ascension

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Writing with Fire

Writing with Fire

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Attica

Attica

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dress

The Dress

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
On My Mind

On My Mind

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
BoxBallet

BoxBallet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rounders

The Rounders

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Yogi Bear

Yogi Bear

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Little Mermaid: Ariel's Beginning

The Little Mermaid: Ariel's Beginning

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
No Exit

No Exit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry