Sort by

genevieve🍂🍯 has logged 25 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry