genevieve🍂🍯 has logged 32 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beaches

Beaches

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead Again

Dead Again

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Circle

The Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry