Sort by

Brett Arnold has logged 69 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soft & Quiet

Soft & Quiet

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cloak & Dagger

Cloak & Dagger

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lair

The Lair

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood Relatives

Blood Relatives

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Nanny

Nanny

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Arctic Monkeys Live at Kings Theatre

Arctic Monkeys Live at Kings Theatre

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Keep

The Keep

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Jacked Up and Full of Worms

All Jacked Up and Full of Worms

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Next Exit

Next Exit

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Satan's Slaves 2: Communion

Satan's Slaves 2: Communion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare

Nightmare

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Old Flame

Old Flame

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Influencer

Influencer

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Repulse

Repulse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Megalomaniac

Megalomaniac

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Falcon Lake

Falcon Lake

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mother, May I?

Mother, May I?

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nocebo

Nocebo

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
She Said

She Said

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Old Man

Old Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Till

Till

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Pretty Problems

Pretty Problems

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry