Sort by

Brett Arnold has logged 660 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fleishman Is in Trouble

Fleishman Is in Trouble

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Friend of the Family

A Friend of the Family

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas with the Campbells

Christmas with the Campbells

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Corsage

Corsage

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Living

Living

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dad & Step-Dad

Dad & Step-Dad

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Bears

No Bears

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Broker

Broker

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Going All the Way

Going All the Way

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Apology

The Apology

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bed Rest

Bed Rest

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Nick Naney: Nessun Dorma

Nick Naney: Nessun Dorma

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dane Cook: Above It All

Dane Cook: Above It All

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Close

Close

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Playground

Playground

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Four Samosas

Four Samosas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Whale

The Whale

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
EO

EO

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry