• Annihilation

    ★★★½

  • Human, Space, Time and Human

  • Black Panther

    ★★★½

  • Anna's War

    ★★★½

  • Diary of My Mind

    ★★½

  • Amateurs

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★

  • Pass Over

    ★★½

  • Tully

    ★★½

  • Ophelia

    ★★

  • The Last Race

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★½

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★½

  • Blaze

    ★★★½

  • The Happy Prince

    ★★

  • Assassination Nation

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Wildlife

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Bisbee '17

    ★★★

  • Piercing

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Hale County This Morning, This Evening

    ★★★½

  • Clara's Ghost

    ★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★½

  • Night Comes On

    ★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★½

  • Mandy

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • American Animals

    ★★★

  • Private Life

    ★★★★

  • 306 Hollywood

    ★★★

  • The Commuter

    ★★★

  • The Post

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Guardians

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Diving

    ★★½

  • Wonder

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★

  • Please Stand By

    ★★

  • Wormwood

    ★★★★

  • Coco

    ★★★

  • Wonder Wheel

    ★★½

  • Geostorm

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Ray Meets Helen

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Last Flag Flying

    ★★½

  • Flatliners

    ★½

  • The Motive

    ★★½

  • Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

    ★★

  • Downsizing

    ★★½

  • Dark River

    ★★★

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★½

  • Jane

    ★★★

  • Beast

    ★★½

  • Mom and Dad

    ★★½

  • Who We Are Now

    ★★★½

  • Brad's Status

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★½

  • Life and Nothing More

    ★★★½

  • Journey's End

    ★★★

  • Mademoiselle Paradis

    ★★½

  • Stronger

    ★★★

  • Outside In

    ★★★