• Too Late to Die Young

    ★★★½

  • A Family Tour

    ★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★½

  • Hidden Man

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Keep an Eye Out

    ★★★

  • The Fall of the American Empire

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Seder-Masochism

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★½

  • Ayka

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★½

  • In My Room

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★

  • Knife+Heart

    ★★

  • Dogman

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • At War

    ★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Searching for Ingmar Bergman

    ★★½

  • Gotti

    ★½

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Asako I & II

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★½

  • Climax

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Pope Francis: A Man of His Word

    ★★½

  • 3 Faces

    ★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★

  • The Image Book

    ★★

  • Arctic

    ★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Sorry Angel

    ★★★

  • Leto

    ★★½

  • Yomeddine

    ★★½

  • Birds of Passage

    ★★½

  • Donbass

    ★★★

  • Everybody Knows

    ★★½

  • Nothing Like a Dame

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Diane

    ★★★

  • The Bleeding Edge

    ★★★

  • The Seagull

    ★★★

  • Bad Samaritan

    ★★½

  • La Flor

    ★★★

  • Beirut

    ★★★½

  • Paul, Apostle of Christ

    ★★

  • Thunder Road

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • Galveston

    ★★★

  • Sadie

    ★★★½

  • Relaxer

    ★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • The Outsider

    ★★

  • Mary Magdalene

    ★★½

  • The Wolf House

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★

  • Victory Day

    ★★

  • The Prayer

    ★★½

  • Transit

    ★★★

  • Infinite Football

    ★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★

  • The Heiresses

    ★★

  • Grass

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Girls of the Sun

    ★★½