• Stan & Ollie

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★

  • Asher

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★½

  • Vita & Virginia

    ★★

  • Green Book

    ★★

  • A Million Little Pieces

    ★★½

  • Rojo

    ★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★

  • Maya

    ★½

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★½

  • High Life

    ★★

  • A Faithful Man

    ★★½

  • Freaks

    ★★★

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Gloria Bell

    ★★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★½

  • Donnybrook

    ★★

  • A Private War

    ★★½

  • The Factory

    ★★★

  • The Trial

    ★★½

  • Your Face

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★½

  • Shadow

    ★★★½

  • J.T. LeRoy

    ★★★

  • Loro

    ★★★

  • Kursk

    ★★½

  • Greta

    ★★★

  • American Dharma

    ★★★½

  • Our Time

    ★★½

  • Retrospekt

    ★★

  • Monrovia, Indiana

    ★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • Sunset

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★

  • Meeting Gorbachev

    ★★½

  • Peterloo

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★½

  • Trial by Fire

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • Non-Fiction

    ★★★

  • The Front Runner

    ★★½

  • White Boy Rick

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★½

  • Graves Without a Name

    ★★

  • Operation Finale

    ★★

  • Roma

    ★★★½

  • Hotel by the River

    ★★★½

  • Ray & Liz

    ★★★

  • The Grand Bizarre

    ★★★★

  • Too Late to Die Young

    ★★★½

  • A Family Tour

    ★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★½

  • Hidden Man

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Keep an Eye Out

    ★★★

  • The Fall of the American Empire

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Seder-Masochism

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★½

  • Ayka

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★½