• Tommaso

    ★★★½

  • Young Ahmed

    ★★

  • Frankie

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★

  • Liberté

  • The Whistlers

    ★★★

  • Little Joe

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Zombi Child

    ★★½

  • Atlantics

    ★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • A White, White Day

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★

  • Deerskin

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Depraved

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • Olympic Dreams

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Sword of Trust

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • The Aftermath

    ★★½

  • Varda by Agnès

    ★★½

  • I Was at Home, But...

    ★★

  • Ghost Town Anthology

    ★★★

  • Mr. Jones

    ★★½

  • Synonyms

    ★½

  • Bait

    ★★★½

  • Light of My Life

    ★★★★

  • Fourteen

    ★★★★

  • Belonging

    ★★★½

  • Troop Zero

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★

  • The Brink

    ★★

  • Official Secrets

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Premature

    ★★★

  • Monos

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Sound of Silence

    ★★★

  • The Great Hack

    ★★½

  • The Farewell

    ★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Dirty God

    ★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • All Is True

    ★★★

  • By the Grace of God

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Amazing Grace

    ★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★

  • Asher

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★½

  • Vita & Virginia

    ★★