• Time

    ★★½

  • The Painter and the Thief

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Primal

    ★★

  • The Last Full Measure

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • The Song of Names

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • White Lie

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Synchronic

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★

  • The Moneychanger

    ★★½

  • Letter to the Editor

    ★★★

  • State Funeral

    ★★★

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★★½

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★

  • Sea Fever

    ★★½

  • Collective

    ★★★

  • Saturday Fiction

    ★★½

  • About Endlessness

    ★★★½

  • Guest of Honour

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★½

  • Wasp Network

    ★★½

  • The Last Vermeer

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • The Informer

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Waves

    ★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • The County

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★

  • A Voluntary Year

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • A Girl Missing

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • 63 Up

    ★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Sibyl

    ★★★½

  • The Traitor

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Oh Mercy

    ★★½

  • Fire Will Come

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Invisible Life

    ★★½

  • Tommaso

    ★★★½

  • Young Ahmed

    ★★

  • Frankie

    ★★½