Kaloy has logged 150 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
In Time

In Time

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
PK

PK

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Loud House Movie

The Loud House Movie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Paramedic

The Paramedic

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Boy

The Boy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The 8th Night

The 8th Night

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Upside

The Upside

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ang Babaeng Walang Pakiramdam

Ang Babaeng Walang Pakiramdam

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Diary ng Panget

Diary ng Panget

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sweet & Sour

Sweet & Sour

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bar Boys

Bar Boys

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Awake

Awake

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry