Sort by

Gustavo has logged 168 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
High Guardian Spice

High Guardian Spice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Macabre chronicle of a daily night

Macabre chronicle of a daily night

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kuso

Kuso

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry