• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Bubble

    ★½

  • Deep Water

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Boys Presents: Diabolical

    ★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ½

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • High Guardian Spice

    ★½

  • Eternals

    ★★

  • Maya and the Three

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Exorcism of God

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Grandmother

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Finde

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Mad God

    ★★★★½

  • What the Hell Is It This Time? Sparks: Live in London

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ½

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½