• Luca

    ★★★½

  • In The Heights

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Who We Are: A Chronicle of Racism in America

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★

  • At the Ready

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★

  • Writing With Fire

    ★★★★½

  • Sabaya

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★

  • R#J

    ★★

  • Passing

    ★★½

  • Try Harder!

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★½

  • Rebel Hearts

    ★★★★

  • Knocking

    ★★★

  • Valerie Taylor: Playing With Sharks

    ★★★½

  • How It Ends

    ★★★

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★

  • Homeroom

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Flee

    ★★★★

  • Censor

    ★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★½

  • Burrow

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • Godmothered

    ★½

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Youth v Gov

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • Operation Christmas Drop

    ★½

  • Holidate

    ★½

  • Rebecca

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★★