Sort by

gracie ☃️ has logged 122 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
★★
Edit this entry  
22
Vice Versa

Vice Versa

1988
×
★★½
Edit this entry  
21
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★½
Edit this entry  
21
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Edit this entry  
18
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
New in Town

New in Town

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★½
Edit this entry  
11
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
Edit this entry  
05
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Girl vs. Monster

Girl vs. Monster

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mom's Got a Date with a Vampire

Mom's Got a Date with a Vampire

2000
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
★★½
Edit this entry  
20
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry