Sort by

grace has logged 191 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Canvas

Canvas

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Clouds

Clouds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thirsty

Thirsty

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Good Lord Bird

The Good Lord Bird

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry