Sort by

George has logged 661 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★½
Edit this entry  
28
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Broker

Broker

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★★½
Edit this entry  
17
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★½
Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Simpsons Meet the Bocellis in Feliz Navidad

The Simpsons Meet the Bocellis in Feliz Navidad

2022
×
Edit this entry  
13
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Tiger 24

Tiger 24

2022
×
Edit this entry  
11
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Night at the Museum: Kahmunrah Rises Again

Night at the Museum: Kahmunrah Rises Again

2022
×
★★
Edit this entry  
08
The Elephant Whisperers

The Elephant Whisperers

2022
×
Edit this entry  
07
Is That Black Enough for You?!?

Is That Black Enough for You?!?

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sr.

Sr.

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
United 93

United 93

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2022
×
Edit this entry  
02
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Troll

Troll

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Next Exit

Next Exit

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Night Oppy

Good Night Oppy

2022
×
Edit this entry