George has logged 57 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Mosul

Mosul

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Edit this entry  
23
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tracks

Tracks

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Our Planet

Our Planet

2019
×
Edit this entry  
19
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★½
Edit this entry  
19
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Downhill

Downhill

2020
×
Edit this entry  
17
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
The Liberator

The Liberator

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Secret: Dare to Dream

The Secret: Dare to Dream

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
300

300

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
★½
Edit this entry  
06
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
★★½
Edit this entry