Sort by

George has logged 71 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Elephant

Elephant

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
½
Edit this entry  
29
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Alien³

Alien³

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Top Gear: Bolivia Special

Top Gear: Bolivia Special

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic City

Jurassic City

2015
×
½
Edit this entry  
21
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Giants of the Deep Blue

Giants of the Deep Blue

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bizarre Dinosaurs

Bizarre Dinosaurs

2009
×
★★
Edit this entry  
17
Top Gear: Vietnam Special

Top Gear: Vietnam Special

2008
×
Edit this entry  
17
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★½
Edit this entry  
17
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★
Edit this entry  
16
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Edit this entry  
13
Code 8

Code 8

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Edit this entry  
11
Child's Play

Child's Play

2019
×
Edit this entry  
11
Code 8

Code 8

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulan II

Mulan II

2004
×
★★
Edit this entry  
10
Into the Okavango

Into the Okavango

2018
×
★★★
Edit this entry