• The Batman

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Plumber

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • The Housewife

    ★★★★★

  • Date Night

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • The Movies

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Burning Cane

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Vice