Sort by

gazorpazorp has logged 49 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Laurel Canyon

Laurel Canyon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
Read the review Edit this entry  
27
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Miss March

Miss March

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Old People

Old People

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
7 Deadly Sins

7 Deadly Sins

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Me Time

Me Time

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Fourth of July

Fourth of July

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
The Relic

The Relic

1997
×
Read the review Edit this entry  
28
The Keep

The Keep

1983
×
Read the review Edit this entry  
21
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Don't Go Gentle: A Film About IDLES

Don't Go Gentle: A Film About IDLES

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
Read the review Edit this entry  
01
Tomcats

Tomcats

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Protégé

The Protégé

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deep Water

Deep Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry