Sort by

tina has logged 160 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Maid

Maid

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Nevertheless,

Nevertheless,

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Nevertheless,

Nevertheless,

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bliss

Bliss

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★
Edit this entry  
22
Deep

Deep

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry