• Crush

    ★★★★½

  • Moonshot

    ★½

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • AI Love You

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Clickbait

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Deep

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Nevertheless,

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Sweet & Sour

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Don't Kill Me

    ½

  • Ride or Die

    ★★★½

  • Deadly Illusions

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Death to 2020

    ★★

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • The Yin-Yang Master: Dream of Eternity

    ★★

  • Cinderella: A Comic Relief Pantomime for Christmas

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Con-Heartist

    ★★★

  • The Prom

    ★½

  • The Call

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • My First Summer

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Someone Has to Die

    ★★