Sort by

ezra has logged 417 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barbie in 'A Christmas Carol'

Barbie in 'A Christmas Carol'

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
An Adventure in Space and Time

An Adventure in Space and Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Guy Who Didn't Like Musicals

The Guy Who Didn't Like Musicals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Guy Who Didn't Like Musicals

The Guy Who Didn't Like Musicals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Smurfs 2

The Smurfs 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Who: Revolution of the Daleks

Doctor Who: Revolution of the Daleks

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Anne+

Anne+

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Who: Resolution

Doctor Who: Resolution

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Who: The Woman Who Fell to Earth

Doctor Who: The Woman Who Fell to Earth

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry