• Rebecca

    ★★★

  • Death of Me

  • The Rental

    ★★★

  • The King of Staten Island

  • The Invisible Man

  • Joker

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Ocean's Eight

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★½

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Coco

  • The Babysitter

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★½

  • The Ritual

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • 47 Meters Down

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Get Out

    ★★★★★

  • Split

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Me Before You

  • The Conjuring 2

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Hush

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Room

  • The Gift

  • Inside Out

  • Llamageddon

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★★★★★

  • The Witch

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Maze Runner

  • Goodnight Mommy

    ★★★★½

  • As Above, So Below

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • It Follows

    ★★★½

  • The Fault in Our Stars

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Creep

    ★★★★★

  • The Lego Movie

  • Boyhood

  • The Babadook

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Gravity

  • World War Z

  • Monsters University

  • The Purge

    ★★★½

  • The Bling Ring

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Rise of the Guardians