Sort by

K has logged 211 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Edit this entry  
29
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Edit this entry  
23
A Date for Mad Mary

A Date for Mad Mary

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Strange Beasts

Strange Beasts

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Restaurant Dogs

Restaurant Dogs

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Corridor

Corridor

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Baskin

Baskin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baskın

Baskın

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lyle

Lyle

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
Bring Me the Head of Charlie Brown

Bring Me the Head of Charlie Brown

1986
×
★★★
Edit this entry  
04
Everything Is Terrible! Holiday Special

Everything Is Terrible! Holiday Special

2012
×
★★½
Edit this entry  
03
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
Another Evil

Another Evil

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Out of a Forest

Out of a Forest

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Double King

Double King

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Haunt

Haunt

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Here's the Plan

Here's the Plan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tea Time

Tea Time

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nothing

Nothing

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monster

Monster

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nest

The Nest

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cream

Cream

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Single White Female

Single White Female

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry