Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Sasquatch Sunset

Sasquatch Sunset

2024
×
Read the review Edit this entry  
29
We Grown Now

We Grown Now

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Madame Web

Madame Web

2024
×
Read the review Edit this entry  
27
Wild Summon

Wild Summon

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
25
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drive-Away Dolls

Drive-Away Dolls

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drive-Away Dolls

Drive-Away Dolls

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bonjour Tristesse

Bonjour Tristesse

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★½
Edit this entry  
18
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sweet East

The Sweet East

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Lured

Lured

1947
×
★★★
Edit this entry  
16
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
11
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
11
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Handling the Undead

Handling the Undead

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ponyboi

Ponyboi

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thelma

Thelma

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brief History of a Family

Brief History of a Family

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Summers

In the Summers

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wicked Little Letters

Wicked Little Letters

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Monster

Monster

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Orlando, My Political Biography

Orlando, My Political Biography

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
31
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
24
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry