• The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Nitram

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The Dry

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • High Ground

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Kajillionaire

  • Time

    ★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Archiving Time

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★½

  • VFW

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • A Sun

    ★★★★